Тече последната седмица от кандидатстването за стажантска практика в Сдружение 365 (Фрий София Тур)!
Ако имате засилен интерес към НПО сферата и туризма,
ако искате да разберете как се решават проблеми в НПО
или как да ги създавате,
ако винаги сте се чудили какво правим,
обявихме 10 стажантски позиции чрез програмата на МОН – Студентки практики.
Вече 140 студента подадоха документи!
Кандидатстване:
Системата:
Позиции обявени от Сдружение 365:
Бюджет и администрация (София) – 1 бр., 6 месеца, ментор Ина Паунова, и.д. зам. председател; отдел Финанси и Администрация
Помощник маркетинг (София) – 1 бр., 6 месеца, ментор Радина Петришка-Ман; и.д. зам. председател; отдел Маркетинг и Партньорства
PR & Sales (София) – 1 бр., 6 месеца, ментор Петя Митева, ръководител звено Маркетинг и Партньорства (a.k.a Агитация и Пропаганда) за проекта Free Sofia Tour
Web development & design (София) – 1 бр., 6 месеца, ментор Радина Петришка-Ман; и.д. зам. председател; отдел Маркетинг и Партньорства
Исторически проучвания (София) – 2 бр., 6 месеца, ментор Деница Тодорова, зам. председател; докторант към ИФ на СУ
Водач групи (Варна) – 4 бр., 2 месеца и половина, ментор Мария Владимирова, ръководител проект Free Varna Tour.
Повече информация и изисквания ще откриете в самите обяви в Практики МОН.
Ако се чудите в какво точно ще се забъркате, може да разгледате книгата за живота и развитието на Сдружение Фрий София Тур.
Ако все още се чудите дали искате да прекарате 6 месеца с нас…
Може би заради опита, който ще натрупате,
може би заради офиса в центъра,
JUMP IN!
4 Comments
“Получавате стипендия в размер на 480лв за цялата практика, която е до 240 часа и до 6 месеца. Може да кандидатствате само по обявите, които са насочени към вашата сфера на обучение. (Всъщност и само тях ще виждате.)”
Тези 480 лв на месец ли са или за всички месеци, защото ако е второто, си е жива подигравка…
Мисля, че “за цялата практика” отговаря на въпроса…
Здравей Искра,
определената стипендия от МОН в рамките на 480 лв е за целия период на практиката, която може да достигне до 240 работни астрономически часа.
Това не цели да бъде или дори да имитира реална заплата. Алтернативата му би била неплатен стаж. Ако се разделят получените пари на отработените часове се получава заплащане от 2лв на час. Има редовни позиции с подобно заплащане.
И в крайна сметка ние се радваме изключително много на програмата, защото се опитва да осъществи нещо, което отдавна липсваше – връзката между бизнеса и образованието. А дори и се опитва да я спонсорира. Бихме приветсвали всякакви подобни инициативи и занапред. А участието в тях е по желание и на двете страни.
Поздрави,
Деница
отдел Човешки ресурси
(автор на блогпоста)
Защо да е жива подигравка? 240 работни часа са ти 30 работни дни, това е нормална заплата, имайки предвид, че идва от държавния бюджет, или пък е съфинансирана от европейските фондове. Алтернативата е неплатен стаж и потупване по рамото от работодателя, който ще ти каже: Е, браво, добре ми побачка, но нямаме свободна позиция в момента за теб.